Ogłoszenia Duszpasterskie - XII niedziela zwykła 21.06.2009

piątek, 19 czerwiec 2009

Dodane przez: x.Mateusz

1. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, katechetom i wszystkim rozpoczynającym urlop życzymy błogosławionego i bezpiecznego wypoczynku.

2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o godz. 18.00.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała zwłaszcza funkcyjnym i twórcom pięknych ołtarzy z Dębna Polskiego, Masłowa i Załęcza, Kątów i Folwarku oraz młodzieży , dziewczynkom sypiącym kwiatki, katechetkom, ministrantom, panu organiście i chórowi „Miriam”, kościelnym i wszystkim, którzy pomagali w organizacji tych uroczystości. Dziękujemy parafianinowi z Dębna Polskiego za bezinteresowne wykonanie tronu pod monstrancję na ołtarz przygotowany przez parafian z Dębna Polskiego. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim poświęcenie i dobroć serca.

4. Od poniedziałku 22 czerwca aż do końca wakacji Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pojednania pół godziny przed Mszą św. W niedziele Msze św. bez zmian. Nie będzie jednak w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00. okazji do spowiedzi św.

5. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

6. W sobotę 27 czerwca swoje imieniny obchodzi pan organista. W niedzielę 28 czerwca Msza św. o godz. 9.30 w intencji solenizanta - ks. Pawła. Módlmy się za naszych drogich solenizantów.

7. Programy Uroczystości Odpustowych w Sanktuariach w Borku i Górce Duchownej oraz informacje o pieszej pielgrzymce na Jasna Górę można znaleźć na tablicach ogłoszeń.

8. W najnowszym Przewodniku Katolickim m.in. rozmowa z br. Aloisem, przełożonym Wspólnoty z Taizé oraz relacja z niedawno zakończonych w Poznaniu warsztatów ojcostwa oraz jak rozmawiać z dziećmi o sferze seksualnej. Ponadto propozycje znanych i mniej znanych miejsc w Polsce, łączących walory zdrowotne z duchowymi, a także czy polskie banki zarabiają na kryzysie. Dla dzieci proponujemy Mały Przewodnik Katolicki na czerwiec i numer wakacyjny w cenie 5 zł. Jest też Jaś – czasopismo dla dzieci najmłodszych.

9. Do wieczności odszedł : śp. Piotr Gromadziński z ul. Winiary, lat 72. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …