Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu : 21.02. 2010

piątek, 19 luty 2010

Dodane przez: x.Mateusz

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w całodzienną adorację parafialną, szczególnie tym, którzy prowadzili modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

2. Spotkania grup duszpasterskich :

• Apostolat Liturgiczny w czwartek 25.02 o godz. 20.00 na probostwie

• Parafialny Zespół Caritas w piątek 26.02 o godz. 17.30 na probostwie

3. Droga Krzyżowa w piątek : o godz. 8.30, 17.00 – dla dzieci i 19.00. W kaplicy w Dębnie Polskim o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10.00 w Dębnie Polskim, o godz. 15.00 w kościele. Po Gorzkich Żalach Msza św. Przypominamy, że wszyscy kandydaci do bierzmowania mają być w okresie wielkopostnym trzy razy na Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

4. Zachęcamy wszystkich parafian, by nie odkładali sakramentu pojednania na okres przedświąteczny lecz już teraz spotkali się z Jezusem Miłosiernym i z czystym sercem pokutowali za grzechy swoje i bliskich.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na misje.

6. Kurs Przedmałżeński : od 22 - 25 lutego o godz. 18.00 w Miejskiej Górce; od 22 – 27 lutego o godz. 19.00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Lesznie.

7. Koperty na daninę diecezjalną rozdają ministranci i są również wyłożone w kruchcie kościoła. Ufamy, że podobnie jak w latach ubiegłych wierni lepiej sytuowani zechcą złożyć większą ofiarę, aby wyrównać za tych parafian, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Ofiary na daninę prosimy składać w podczas składki w kościele lub w Biurze Parafialnym.

8. Do skarbony „Caritas” w kruchcie kościoła możemy składać ofiary na paczki świąteczne dla chorych, samotnych i ubogich naszej parafii.

9. Bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50 - 69 lat odbędą się przy sklepie EKO ul. Kmicica 3 od 23-26.02.2010. Szczegóły na plakatach.

10. Zachęcamy do nabywania Przewodnika Katolickiego : w nim odpowiedź na pytanie, czy rekolekcje to przywilej czy trudny obowiązek. Ponadto cykl na Wielki Post: Wielkopostna Rozmównica – ludzie mediów, nauki i show-biznesu odpowiadają na najważniejsze pytania. Można też nabyć paschaliki Caritas w cenie 7 zł, jako pomoc dla ubogich dzieci.

11. Do wieczności odeszła : śp. Stefania Żołądkiewicz z ul. Grunwaldzkiej, lat 83. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ….