Ogłoszenia duszpasterskie - 16 niedziela zwykła 17.07.2011

sobota, 16 lipiec 2011

Dodane przez: x.Mateusz

1. Zachęcamy do częstego nawiedzania Jezusa i do adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele: rano od 7:30 do 8:00 i wieczorem od 18:00 do 18:30. Chrystus ciągle na nas czeka.

2. Otwórzmy drzwi naszych serc i domów dla pielgrzymów z Zielonej Góry. 5 sierpnia ok. 18.00 przybędą do Rawicza. Bardzo prosimy o zgłoszenie gościny i noclegu dla nich w Biurze Parafialnym, zakrystii lub u księży.

3. Bank Żywności czynny w środę 20.07. Rejestracja od 12.00. Wydawanie darów od 13.00 -16.00.

4. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się o błogosławieństwo dla kierowców i podróżujących oraz bezpieczeństwo na drogach. Poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Kierowcy na poświęcenie niech będą przy swoich pojazdach na ulicach wokół kościoła. Można też zaparkować na boisku Gimnazjum nr 1.

5. Bardzo prosimy rodziców, aby uregulowali do 30.07 należności za obóz dzieci i młodzieży do Złotego Stoku.

6. Kto mógłby zaoferować fanty na loterię podczas festynu parafialnego prosimy o kontakt.

7. Odbiór katechizmu Youcat w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.

8. W najnowszym Przewodniku Katolickim: ekumenizm po polsku czyli siostry brygidki w Gdańsku, o nowym państwie - Sudanie Południowym, nie bój się myszy komputerowej czyli jak nasi seniorzy mogą wejść w świat komputerów, rak piersi nie lubi słońca.

9. Do wieczności odeszli: śp. Maria Ryszkiewicz z ul. Konopnickiej, lat 81; śp. Mieczysław Kasperczak z ul. Grunwaldzkiej, lat 90 – wieloletni kościelny naszej parafii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …