Ogłoszenia duszpasterskie - 15 niedziela zwykła 15.07.2012

sobota, 14 lipiec 2012

Dodane przez: Anonim

1. 11 lipca w dzień Św. Benedykta – patrona Europy, papież Benedykt XVI mianował Księdza Biskupa Marka Jędraszewskiego – dotychczasowego biskupa pomocniczego naszej archidiecezji na urząd Arcybiskupa, Metropolitę Łódzkiego.  Księdza Arcybiskupa Marka i Jego posługę polecajmy dobremu Bogu w naszych modlitwach.

2. Zachęcamy do  częstego  nawiedzania Jezusa i do adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele: rano od 7:30 do 8:00 i wieczorem od 18:00 do 18:30. Chrystus ciągle na nas czeka.

3. Nowenna do św. Andrzeja Boboli jutro 16.07 po Mszy św. porannej i wieczornej.

4. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się o błogosławieństwo dla kierowców i podróżujących oraz bezpieczeństwo na drogach. Poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Kierowcy na poświęcenie niech będą przy swoich pojazdach na ulicach wokół kościoła. Można też zaparkować na boisku Gimnazjum nr 1.

5. Jak już informowaliśmy w czerwcu, parafii naszej przyznano dotację z Gminy Rawicz na wymianę trzech okien i balustrady na wieży kościoła. W związku z tym został  w czerwcu ogłoszony przetarg na wyżej wymienione prace. Niestety wpłynęła tylko jedna oferta, która jeszcze nie spełniała wymogów, dlatego przetarg został unieważniony. W minionym tygodniu ogłosiliśmy ponownie przetarg. Informacje na jego temat możemy znaleźć w gablocie zewnętrznej i na naszej stronie internetowej. Jeśli ktoś z parafian  zna wykonawców, którzy podjęliby się takich prac, prosimy o zainteresowanie ich ofertą przetargową.

6. Otwórzmy drzwi naszych serc i domów dla pielgrzymów z Zielonej Góry.
5 sierpnia ok. 18.00 przybędą do Rawicza. Bardzo prosimy o zgłoszenie gościny i noclegu dla nich  w Biurze Parafialnym, zakrystii lub u  księży.

7. Pielgrzymki do Sokółki wyjeżdżają w czwartek o godz. 4.30 sprzed Banku przy Rynku.

8. W najnowszym Przewodniku Katolickim:  
BEZPŁATNY DODATEK SPECJALNY
16 stron o obronie życia, zagrożeniach metody in vitro i skutecznym leczeniu bezpłodności.
Objawienia w Medjugorje
Niezwykła historia kobiety, której od ponad 30 lat ukazuje się Matka Boża.
Przewodnik na wakacje
Wieliczka – wyjątkowe miejsce na turystyczną wycieczkę i… wakacyjną pielgrzymkę.

Można także nabyć Kalendarze Misyjne z intencjami Papieskiego Dzieła Misyjnego w cenie 8 zł.

9. Do wieczności odeszli:  
Śp. Marian Brendel z ul. Mikołajewicza, l. 80;
Śp. Andrzej Jagła z ul. Żwirowej, l. 54                 
Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie …