Ogłoszenia duszpasterskie - 17 niedziela zwykła – 29.07.2012

poniedziałek, 30 lipiec 2012

Dodane przez: Anonim

1. Pielgrzymi zdążający z Zielonej Góry do Częstochowy przybędą w niedzielę 5 sierpnia do Rawicza  ok. 18.00. Bardzo prosimy o zgłoszenie gościny i noclegu dla nich  w zakrystii u  księży lub w Biurze Parafialnym. Otwórzmy nasze serca i drzwi dla Chrystusa w bliźnich : „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”

 

2. Odpust NMP Anielskiej z Porcjunkuli w kościele oo. Franciszkanów na Gruszkach w czwartek 2 sierpnia o godz. 12:00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pobożnie nawiedzając kościół parafialny lub franciszkański i spełniając normalne warunki uzyskania odpustu.

 

3. I czwartek miesiąca – 2 sierpnia

       Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej i od 17.30 – 18.30.

Okazja do spowiedzi św.: od 7.30 – 8.00  i od 17.30 – 18.30.

 

I piątek miesiąca – 3 sierpnia

       Okazja do spowiedzi św.: od godz. 16.00 – 19.00 ( z przerwą od 17.30 – 17.50 )

        Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 – 18.30.

Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i na zakończenie Adoracji wieczornej.  

I sobota miesiąca – 4 sierpnia

4. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi: Różaniec wynagradzający o godz. 7.30, Msza św. o godz. 8.00, następnie medytacja różańcowa

5.Odwiedziny chorych z sakramentami św. od godz. 9.00. Zgłoszenia w Biurze Parafialnym.

 

 

6. Msze św. w intencji Pielgrzymów do Sokółki odprawiane będą we wszystkie środy sierpnia na nowennie. (oprócz 15 sierpnia)

 

Jak już informowaliśmy, jako parafia organizujemy III Festyn Parafialny - 16 września. Celem festynu, jak co roku, będzie integracja naszej wspólnoty poprzez wspólną zabawę i świętowanie niedzieli, a także wsparcie naszego parafialnego dzieła – dokończenia budowy domu parafialnego.  Kto chciałby aktywnie włączyć się w organizowanie festynu może ofiarować nagrody(fanty) za zakup cegiełek albo upiec placek czy inną słodkość - prosimy o  zgłoszenie.

 

7. Parafialny Zespół Caritas ma swój dyżur w najbliższą środę od 18.00 do 19.00.

 

8. W najnowszym Przewodniku Katolickim:  Seniorze, korzystaj z życia! - Propozycje wakacji dla osób starszych – Lednica Seniora, wczasorekolekcje i wiele innych.  Naprotechnologia - Prawdziwa historia trudnej, ale skutecznej walki o potomstwo.  

9. Słowo Życia na sierpień można zabierać z kruchty.

 

10. Do wieczności odeszli:

+ Leon Szumny, l. 85, Rawicz ul. Przytorze;

+ Mieczysław Bogdanowicz, l. 86, Rawicz ul. Miedzińskiego;

+ Krystyna Król, l. 58, Dębno Polskie ul. Rawicka;

+ Edward Szumny, l. 76, Dębno Polskie ul. Rawicka;

Wieczny odpoczynek…