Ogłoszenia duszpasterskie - 26 niedziela zwykła – 30.09.2012

niedziela, 30 wrzesień 2012

Dodane przez: Anonim

Dziękujemy dobroczyńcom naszej parafii z dary stołu na Dzień Chorych, szczególnie firmie Dworeccy oraz  Parafialnemu Zespołowi Caritas za ofiarne przygotowanie spotkania dla Chorych; Zespołowi „Credo” za śpiew. Niech dobry Bóg wynagrodzi szlachetne serca.

 

Nabożeństwa różańcowe w październiku : dla dzieci - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00; młodzież i dorośli codziennie o godz. 18.00. W kaplicy w Dębnie Polskim : o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 10.00. W Masłowie : o godz. 17.00.

 

W tym tygodniu :

W środę w Dębnie Polskim o godz. 16.30 do 17.00 okazja do spowiedzi św. o 17.00 modlitwa różańcowa;

I Czwartek  - okazja do spowiedzi od 16.30 – 18.30 ( przerwa 17.30 – 18.00 ), Adoracja od 19.00 – 20.00.  Zapraszamy ministrantów i wszystkich parafian na wspólną modlitwę o nowe powołania na Msze św. wieczorną o 18.30;

I Piątek – okazja do spowiedzi od 15.00 – 18.30 ( przerwa 16.30 – 16.50 ), nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po porannej Mszy św. i wieczorem po nabożeństwie różańcowym, Msza św. dla młodzieży o godz. 20.00. 

I sobota  Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP:  o godz. 7.30 – różaniec wynagradzający, o  8.00 Msza św., po Mszy św. przy Najświętszym Sakramencie - 15 minutowa medytacja na temat jednej tajemnicy różańcowej.

Odwiedziny chorych z sakramentami św. od godz. 9.00. Zgłoszenia w Biurze.

 

Spotkania grup duszpasterskich :

·         W poniedziałek Rada Duszpasterska godz. 19.30

·         We wtorek na godzinę 18.30 zapraszamy młodzież gimnazjalną wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania na Msze św. i spotkanie; Obecność  Kandydatów i Rodziców obowiązkowa.

·         W środę spotkanie Koła Dzieci Maryi o godz. 16.30  w salce;

·         W środę po Mszy św. o godzi 18.30 spotkanie Wspólnot Żywego Różańca

·         W piątek próba Chóru „Miriam” po wieczornej Mszy św. Bardzo serdecznie zapraszamy także nowe osoby do zaangażowania się w to dzieło;

·         Grupa „Słowa Życia”  wyjątkowo w niedzielę 14.10 o godz. 17.00.

 

Za tydzień w niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia i zbiórka do puszek na Caritas.

 

Parafialna Pielgrzymka do Częstochowy wyruszy w poniedziałek 8 października o godz. 5.45.  Zbiórka przy Banku WBK. Zajmowanie miejsc w autokarach według listy zgłoszeń.  Prosimy do środy uregulować płatności, zwolniły się jeszcze 4 miejsca.

 

W dniu 13 października w kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu odbędzie się Archidiecezjalna Uroczystość Różańcowa. Do udziału w tej uroczystości zachęcamy członków wspólnot różańcowych. Organizowany jest wspólny wyjazd z parafią Chrystusa Króla. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie w biurze parafialnym.

 

 Również 13 października w Lesznie odbędzie się Marsz w obronie wolnych mediów katolickich, życia człowieka oraz obecności wartości i symboli katolickich w przestrzeni publicznej. Marsz poprzedzi Msza św. w Kolegiacie p. w. św. Mikołaja o godz. 12.00

 

Najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” poświęcony jest różańcowi. Dziennikarze tygodnika wyjaśniają, dlaczego jest on modlitwą dla każdego, niezależnie od wieku i wykształcenia, jaka jest jego historia i kim byli jego najwięksi orędownicy. Czytelnicy „Przewodnika” z okazji rozpoczynającego się właśnie w tym miesiącu Roku Wiary otrzymują w prezencie kolorowy różaniec misyjny.

Do nabycia również : kalendarz ścienny na rok 2013, który jest wsparciem Muzeum Archidiecezjalnego . ( cena – 3 zł )

 

Do  wieczności  odeszli : śp. Marianna Skupin, lat 91 z ul. Poniatowskiego; śp. Stanisław Polus lat 76 z ul. Lipowej; śp. Leokadia Staniek  lat 87 z Masłowa ul. Śląskiej; śp. Regina Przykłota lat 85 z ul. Mikołajewicza;  Wieczny odpoczynek racz im Panie …