Ogłoszenia duszpasterskie - 27 niedziela zwykła – 07.10.2012

sobota, 06 październik 2012

+ Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Kościół Domem miłosierdzia”. Po Mszach św.  zbiórka do puszek na Caritas. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać „Głos Caritasu” bezpłatną gazetę informującą o działalności Poznańskiej Caritas.

+ W poniedziałek Parafialna Pielgrzymka do Częstochowy – zbiórka o godz. 5.45 na Rynku  przy Banku WBK. Pielgrzymując chcemy powierzyć Matce Bożej – Pani Jasnogórskiej dobre przeżycie Roku Wiary dla naszej wspólnoty parafialnej.

+ Nabożeństwa różańcowe: dla dzieci - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 18.00.

+ Spotkanie rozpoczynające przygotowanie do I Komunii św. dla dzieci klas II i ich rodziców w środę o godz. 16.30.

+ W czwartek 11 października Ojciec Święty Benedykt XVI uroczyście rozpocznie Rok Wiary w całym Kościele. W naszej wspólnocie ten Święty Czas rozpoczniemy w przyszłą niedziele Mszą św. o godz. 9.30. Zachęcamy do licznego udziału.

+ Msza św. w intencji chorych członkiń Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz. 17.30.

+ Harmonogram spotkań dla kandydatów do bierzmowania jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

+ Marsz Aktywności Seniorów i Solidarności Międzypokoleniowej 11.10 – początek o godz. 9.50, zbiórka przy Pomniku Żołnierza w Rawiczu.

+ W sobotę 13.10 przypada Święto Ratownictwa Medycznego. Wszystkich zaangażowanych w to szlachetne dzieło zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 18.30

+ W przyszłą niedziele:

·      XII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Po Mszach św. zbiórka ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

·      Składka na budowę domu parafialnego.

·      Spotkanie „Słowa Życia” o godz. 17.00.

+ Zespół Banku Żywności serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Podziel się posiłkiem”, podczas zbiórki zebrano ponad 300 kg żywności. Ban Żywności czynny będzie w środę, rejestracja od 12.00, wydawanie od 13.00.

+ W najnowszym Przewodniku Katolickim: Rok Wiary szansą na odnowienie naszej relacji z Panem Bogiem. Relacja z marszu „Obudź się, Polsko!” oraz rozmowa z synem Anny Walentynowicz.

+ W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszli:

+ Marianna Florkowska l. 65,

+ Janusz Jankowiak l.67.