Ogłoszenia duszpasterskie 28 niedziela zwykła – 14.10.2012

sobota, 13 październik 2012

Dodane przez: Anonim


Serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiary na budowę domu parafialnego i na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Spotkanie Słowa Życia dzisiaj o godz. 17.00

Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rok Wiary. Jest to dobra okazja, by spytać siebie: jaka jest dzisiaj moja wiara?, czy przyjmuję w pełni prawdy wiary podane w Credo?, jakie miejsce zajmuje Bóg w moim życiu? Niech ten czas łaski nie minie bezowocnie w naszej wspólnocie. Jednym z ważnych elementów który będzie nam towarzyszył w tym czasie będzie poznawanie prawd wiary. Od przyszłego tygodnia przed rozpoczęciem Mszy św. będziemy mogli wysłuchać krótkiej katechezy. Rozpoczniemy od katechez dotyczących dziesięciu przykazań.

W październiku nabożeństwa różańcowe: dla dzieci - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 18.00. W kaplicy w Dębnie Polskim: o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 10.00. W Masłowie o godz. 17.00.
Zachęcamy parafian do włączenia się w Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn. Zapisy w Biurze i u księży.
Przypominamy o konkursie dla dzieci na najpiękniejszy własnoręcznie zrobiony różaniec. Prace można przynosić do zakrystii do 20.10.

W poniedziałek 15 października:
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa;
Biuro parafialne wieczorem będzie nieczynne;
Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn w Dębnie Polskim o 17.00.

We wtorek 16 października:
Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
Nowenna do św. Andrzeja Boboli po porannej Mszy św. i wieczornym różańcu;

W środę 17 października:
Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;
Na wieczorny różaniec, nowennę i Mszę św. zapraszamy pielgrzymów, którzy w ubiegły poniedziałek byli w Częstochowie, chcemy dziękować za łaskę pielgrzymowania oraz prosić o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla pielgrzymów i ich rodzin;

W czwartek 18 października:
Święto św. Łukasza Ewangelisty;
Dzień modlitw z pracowników służby zdrowia

W przyszłym tygodniu Światowa Niedziela Misyjna. Składka na Papieskie Dzieła misyjne

Kurs przedmałżeński w parafii św. Jana Chrzciciela w Lesznie od 22-27.10.2012 o godz. 19.00

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. III Gimnazjum
Gr. 2 we wtorek 23.10 o godz. 15.30
Gr. 3 we wtorek 23.10 o godz. 16.15

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” Jan Paweł II o rodzinie. Z tej okazji dziennikarze „Przewodnika” odwiedzili rodziny, których najstarsi członkowie znali papieża z czasów, gdy był wikariuszem w ich parafii. Ponadto w tygodniku przejmujące świadectwa kobiet, które utraciły przedwcześnie swoje dzieci – w trakcie trwania ciąży lub tuż po ich urodzeniu. Jak wygląda żałoba po takiej stracie, jak zorganizować katolicki pogrzeb takiemu dziecku – o tym w temacie numeru.

Do wieczności odszedł: śp. Wiesław Stefanowski lat 71 ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …