Ogłoszenia duszpasterskie - 5 niedziela zwykła 10.02.2013

niedziela, 10 luty 2013

Dodane przez: Anonim

5 niedziela zwykła 10.02.2013

1.       

Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne.

 

 

2.      

Jutro 11 lutego  wspominamy NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji o godz. 17.00 - Msza św. za chorych połączona  z udzieleniem sakramentu chorych i nabożeństwem do MB z Lourdes. Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w dowiezieniu chorych do kościoła. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30..

 

 

3.      

W Środę Popielcową 13 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 8.00, 10.00, 17.00, 18.30 .W Dębnie Polskim o godz. 16.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma  dyspensy. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Biuro Parafialne w Środę Popielcową nieczynne. W Środę Popielcową otrzymamy kopertę na daninę diecezjalną wraz z Informatorem parafialnym  na Wielki Post.

 

 

4.      

 

 

 

5.

Droga Krzyżowa w piątek : o godz. 8.30, 17.00 – dla dzieci i 19.00.  W kaplicy w Dębnie Polskim o godz. 18.00. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o godz.  10.00 w Dębnie Polskim, o godz. 15.00 w kościele. Po Gorzkich Żalach Msza św.

 

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele odbędzie się w poniedziałek 18 lutego od 8.30 – 18.30.Raz w roku każda parafia ma wyznaczony dzień adoracji. Serdecznie zapraszamy wszystkich i każdego z osobna według wyznaczonego planu, który jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Podarujmy Chrystusowi czas na modlitwę.

 

 

6.

Zapraszamy do włączenia się w post o chlebie i wodzie w konkretnych intencjach. Można zapisać się na jeden dzień tego postu. Lista jest wyłożona na ołtarzu Serca Jezusowego. Osoby, które zdecydują się na ten post wpisują tylko swoje imię i zabierają kartkę z wyznaczonym dniem i intencją na ten dzień. Zachęcamy do tej inicjatywy.

 

 

7.

Od 10 do 16 lutego obchodzimy 46 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

 

8.

Kurs Przedmałżeński w kościele w Miejskiej Górce od 17- 21 lutego  o godz. 18.00.

 

 

9.

Spotkania grup duszpasterskich:

+ Rady Ekonomicznej w czwartek 14.02. po Mszy św. wieczornej na probostwie.

+ Apostolstwa Dobrej Śmierci również w czwartek o godz. 17.00 spotkanie o 17.30 Msza św.

+  Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 18.02. także po Mszy św. wieczornej.

 

 

10.

 

 

11.

Ulotki o 1% podatku na rzecz Caritas - do zabrania z kruchty. W gablocie i na stronie internetowej można zaznajomić się ze wskazaniami pasterskimi na Wielki Post. W Biurze parafialnym można zapisywać się na rekolekcje Wspólnot Żywego Różańca.

 

Zbiórka krwi odbędzie się w 14.02. od godz. 9.00 – 13.00 w Sali Witrażowej Domu Kultury Rawiczu.

 

 

12.

 

 

W Przewodniku Katolickim polecamy: o sakramencie pojednania w Roku Wiary. Jak postrzegają spowiedź kapłani, a jak ci, którzy wyznają im swoje grzechy? Ponadto o sensie cierpienia w dzisiejszych czasach z okazji przypadającego w tych dniach Światowego Dnia Chorego.Do nabycia MPK, Ola i Jaś dla najmłodszych.

 

 

13.

Do wieczności odeszli: + Mariusz Rojda l.46, z ul. Wazów; + Jerzy Chmielarczyk l. 59, z ul. MikołajewiczaWieczny odpoczynek racz im dać Panie….