Ogłoszenia duszpasterskie - 2 niedziela Wielkiego Postu 24 lutego 2013

sobota, 23 luty 2013

Dodane przez: Anonim

2 niedziela Wielkiego Postu  24 lutego 2013

1.       

Dziękujemy za ofiary na misje, które złożymy dzisiaj  przy wyjściu z kościoła.

 

 

2.       

Zapraszamy w środę o godz. 18.00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Szczególne w Roku Wiary będziemy modlili się o pomnożenie wiary dla siebie i naszych bliskich i znajomych. Imiona osób dla których chcemy wyprosić łaskę wiary można składać do skrzynki nowennowej lub w zakrystii.

 

 

3.       

Gorzkie Żale o godz. 15.00, w Dębnie Polskim o godz. 10.00. Droga Krzyżowa w piątek, o godz. 8.30, 17.00 – dla dzieci i 19.00. W Dębnie Polskim o godz. 18.00.

 

 

4.       

Ofiary na biednych i potrzebujących z naszej parafii można składać do skarbony „Jałmużna postna” w kruchcie kościoła.

 

 

5.       

Spotkania grup duszpasterskich:

·         Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w piątek 1.03 o godz. 19.30

·         Zapraszamy do wspólnego oglądania filmu: „Bella” – o życie młodej kelnerki, które zmienia się całkowicie w chwili, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Zwolniona z pracy, pozostawiona samej sobie próbuje stawić czoła nowej sytuacji. Zapraszamy w sobotę o 19.30 do salki Poradni Rodzinnej.

·         Spotkanie grupy Słowa Życia w przyszłą niedzielę o godz. 17.00; Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiary. 

 

 

6.       

W tym tygodniu:

·         Rekolekcje szkolne będzie przeżywała młodzież z ZSZ od poniedziałku do środy. Polecamy młodzież i prowadzących modlitwie parafian.

·         I czwartek miesiąca: Okazja do spowiedzi od 16.30 – 18.30. Adoracja po Mszy św. porannej i wieczorem od 19.00 – 20.00. Jest to ostatni dzień posługi papieża Benedykta XVI – zapraszamy na Msze św. wieczorną, aby podziękować za Jego posługę i prosić o dobry wybór nowego następcy św. Piotra. Zachęcamy do codzienne modlitwy w tej intencji. Obrazki z modlitwą można zabrać z ołtarza Serca Pana Jezusa.

·         I piątek miesiąca: okazja do spowiedzi od 15.00-18.30. Msza Święta dla dzieci o 17.30, dla młodzieży o 20.00 w naszym kościele..

·         I sobota miesiąca: Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi: o 7.30 – różaniec, o 8.00 Msza św., po Eucharystii medytacja różańcowa. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.   

·         1 marca na cmentarzu rawickim o godz. 17.00 uroczystość związana z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Szczegóły na plakacie.

 

 

7.       

Pielgrzymi do Ziemi Świętej gromadzą się o północy z soboty na niedzielę przy Banku WBK. Jako przygotowanie do pielgrzymowania proszę przeczytać wybraną przez siebie jedną Ewangelie.

Można jeszcze do piątku składać intencje, w których będzie odprawiona Msza św. w Ziemi Świętej. Można to uczynić w biurze parafialnym lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Proszę nie składać ofiar!

 

 

8.       

Koperty na daninę diecezjalną są wyłożone w kruchcie kościoła.  Dziękujemy tym wszystkim którzy złożyli już ofiarę na rzecz daniny diecezjalnej. Bóg zapłać.

 

 

9.       

Składka inwestycyjna w przyszłą niedzielę. Polecamy ją ofiarności parafian.

 

 

10.   

Spotkania kandydatów do bierzmowania z klasy II grupa V p. Garbalińskiej w piątek o godz. 16.00.

 

 

11.   

W Przewodniku Katolickim warto przeczytać: obszerną relacja z Watykanu po ogłoszeniu rezygnacji z urzędu Benedykta XVI oraz polskie i światowe opinie i refleksje na temat ośmiu lat pontyfikatu Papieża. W Gościu Niedzielnym: jak rozumieć decyzję Benedykta XVI oraz wszystko o klasztorze, w którym zamieszka papież;

 

 

 

12.   

Do wieczności odeszła: + Aniela Jasiak z Dębna Polskiego;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….