IV Niedziela Adwentu 22.12.2013 Ogłoszenia Duszpasterskie

sobota, 21 grudzień 2013

Dodane przez: x.Mateusz

1. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.30. We wtorek zapraszamy tych, którzy dziewięć miesięcy temu podjęli się duchowej adopcji dziecka poczętego. Chcemy wspólnie dziękować za to piękne dzieło.

2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia, niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, przebaczenie, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy w ten dzień wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W wigilie Msza św. w Dębnie Polskim o godz. 22.00. Pasterka w naszym kościele o godz. 24.00.

3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w konkretną pomoc ubogim, chorym, samotnym oraz dzieciom z rodzin wielodzietnych naszej parafii. Paczki otrzymało 220 osób. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Parafialnego Zespołu „Caritas” za ich ofiarną służbę oraz do tych wszystkim, którzy paczki ofiarowali i pomagali w dostarczeniu do domów. Wzrasta liczba ubogich, potrzebujących wsparcia w naszej parafii. Już dzisiaj wraz Parafialnym Zespołem Caritas zapraszamy na Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się 1 marca w Domu Kultury. Przez udział w balu będzie można wesprzeć dzieła charytatywne w naszej wspólnocie parafialnej.

4. W pierwszy i drugi dzień uroczystości Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. W Dębnie Polskim w II święto o godz. 10.30. Śpiewanie kolęd przy żłóbku dla dzieci w I i II Święto o godz. 10.40.

5. Kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy w piątek 27 grudnia od Dębna Polskiego. Plan kolędy zamieszczono w gablotach i na stronie internetowej. Ofiary kolędowe przeznaczymy na budowę pieca ogrzewającego nasz kościół. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają to dzieło.

6. Za tydzień w niedzielę Świętej Rodziny zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 15.00 w intencji wszystkich rodzin naszej parafii oraz Ks. Dawida, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny. W czasie tej Eucharystii będzie błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa oraz małych dzieci. Po Mszy św. wspólne kolędowanie z zespołem Credo i również pierwsze rodziny będą mogły zabrać ikony Świętej Rodziny do swojego domu na wspólną modlitwę. Zachęcamy do zapisywania się w biurze parafialnym lub zakrystii na przyjęcie do swojego domu ikony św. Rodziny w kolejne dni okresu Bożego Narodzenia.

7. Także za tydzień w niedzielę o godz. 16.30 spotkanie kolędowe dla ministrantów i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.

8. Jutro odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00

9. Są wolne intencje mszalne w najbliższym czasie.

10. Polecamy świąteczna prasę katolicką: Przewodnik Katolicki z płytą kolęd w wykonaniu Arki Noego; Gość Niedzielny z dodatkiem Modlitwy przy wigilijnym stole; W kruchcie do nabycia opłatki i sianko na stół wigilijny oraz kalendarze z ewangelią i modlitwą na każdy dzień nowego roku. 

11. Do wieczności odszedł: + Józef Grzywaczyk l. 78 z ul. Skrzetuskiego, + Antonina Hasińska l. 102; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…