7 niedziela zwykła 23.02.2014

sobota, 22 luty 2014

Dodane przez: x.Mateusz

1. Dziękujemy Wszystkim Parafianom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i w dzień całodziennej adoracji trwali na modlitwie. Dziękujemy też wspólnotom za prowadzenie rozważań. Przy tej okazji zachęcamy do częstego wchodzenia do naszej świątyni na chwile modlitwy i adoracji. Pan Jezus zawsze na nas czeka!

2. Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zachęcamy, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy.

3. W tym tygodniu:

• Biuro parafialne we wtorek będzie nieczynne

• Spotkanie katechetów w środę o 19.15;

• Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek o godz. 19.15;

• Modlitwa różańcowa i Msza św. w intencji zmarłych z rocznych wymienianek w piątek o godz. 18.00;

• I sobota miesiąca: Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi: o 7.30 – różaniec, o 8.00 Msza św., po Eucharystii medytacja różańcowa. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

• Spotkanie grupy Słowa Życia w przyszłą niedzielę o godz. 17.00;

• Spotkanie Rodziny Rodzin w przyszłą niedziele po Mszy św. wieczornej

4. W najbliższa sobotę – ostatnią w karnawale – zapraszamy na Bal Karnawałowy, początek o godz. 19.30. Osoby chętne mogą się jeszcze zgłaszać w biurze parafialnym. Przez udział w balu wspieramy dzieło Parafialnego Caritas.

5. W przyszłą niedziele gościć będziemy w naszej parafii Ks. Przemysława Tyblewskiego – wychowawcę z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Ks. Prefekt przybliży nam dzieło – Towarzystwa Przyjaciół ASD. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na utrzymanie naszego seminarium.

6. Kurs Przedmałżeński w parafii św. Jana Chrzciciela w Lesznie odbędzie się w dniach od 24.02. do 1.03. o godz. 19.00 w kościele.

7. W Przewodniku Katolickim warto przeczytać: Znane i nieznane fakty z życia bł. papieża Jana XXIII oraz wspomnienia jego osobistego sekretarza kardynała Lorisa Capovilli. W prezencie karta z wizerunkiem błogosławionego i modlitwą. W Gościu Niedzielnym:

8. Do wieczności odeszła: + Teresa Szymankiewicz lat 81 z ul. Czarnieckiego; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….