3 Niedziela Wielkiego Postu - 23.03.2014

sobota, 22 marzec 2014

Dodane przez: x.Mateusz

1. Dziękujemy Ks. Kanonikowi Waldemarowi Hanasowi – Dyrektorowi Poznańskiego Caritas za przybliżenie nam działalności Caritas w naszej Archidiecezji. Po Mszy św. możemy wesprzeć te rozliczne dzieła charytatywne podejmowane przez Caritas.

2. Gorzkie Żale o godz. 15.00 w kościele, o godz. 10.00 w Dębnie Polskim. Droga Krzyżowa w piątek, o godz. 8.30, 17.00 – dla dzieci i 19.00. W Dębnie Polskim o godz. 18.00.

3. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00. Odmawiajmy tę modlitwę codziennie i zapraszajmy innych do modlitwy - podarowując obrazek z Jezusem Miłosiernym.

4. Zachęcamy do włączenia się w post o chlebie i wodzie w konkretnych intencjach. Można zapisać się na jeden dzień tego postu. Lista jest wyłożona na ołtarzu Serca Jezusowego.

5. We wtorek 25 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Eucharystii przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do podjęcia tego daru dla ratowania życia zagrożonych dzieci. Deklaracje są wyłożone w kruchcie kościoła. Należy je wypełnić i przynieść na wtorkową uroczystość. Składka w tym dniu na Fundusz Obrony Życia. Suma odpustowa we Farze o godz. 18.00;

6. W tym tygodniu Rekolekcje szkolne przeżywać będą – od poniedziałku do środy uczniowie Szkół Podstawowych. Polecamy dzieci i prowadzące Siostry Klawerianki modlitwie parafian.

7. Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczną się od wieczornej Mszy św. w przyszłą sobotę 29.03 i potrwają do środy 2.04. Rekolekcje poprowadzi o. Rajmund Guzik – cysters. Już dzisiaj zaplanujmy sobie czas, aby uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych. Zaprośmy też swoich bliskich i sąsiadów. Módlmy się o światło Ducha św. dla rekolekcjonisty i wszystkich parafian.

8. Spotkanie dzieci klas II wraz z rodzicami w piątek 28.03 o godz. 16.30.

9. Modlitwa za zmarłych z rocznych wymienianek w piątek o godz. 18.00 – różaniec i Msza św.

10. Spotkanie Rodziny Rodzin w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św.

11. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w tym tygodniu złożyli ofiarę na rzecz daniny diecezjalnej.

12. W Przewodniku Katolickim warto przeczytać: Abp Stanisław Gądecki i abp Marek Jędraszewski na czele Konferencji Episkopatu Polski – co oznacza ten wybór dla Kościoła w Polsce? oraz Czym jest Iskra Bożego Miłosierdzia, która ma dotrzeć do każdej polskiej parafii i każdego polskiego domu w ramach przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II; W Gościu Niedzielnym specjalny dodatek – książka - Pasja na podstawie objawień niemieckiej zakonnicy i stygmatyczki bł. Anny Katarzyny Emmerich;

13. Do wieczności odszedł: + Emilia Płóciennik lat 92, z ul. Zagłoby; + Longina Olech lat.74, z ul. Konopnickiej; + Antoni Lisek lat 75, z Placu Wolności; + Janina Kolibabka lat 70, z Katów; + Gertruda Grodzka lat 92, z Masłowa; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….