5 Niedziela Wielkiego Postu

sobota, 05 kwiecień 2014

Dodane przez: x.Mateusz

5 Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj spotkanie Słowa Życia o godz. 17.00. Słowo na kwiecień jest wyłożone w kruchcie kościoła.

2. Zapraszamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00 – w tym tygodniu szczególnie o dobrą spowiedź św. wielkanocną. Jako dziękczynne wotum za kanonizacje bł. Jana Pawła II – Apostoła Bożego Miłosierdzia chcemy w naszej parafii reaktywować Wspólnotę Bożego Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone deklaracje wstąpienia do wspólnoty.

3. W TYM TYGODNIU: • Spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz. 17.00 modlitwa, o godz. 17.30 Msza św. • Modlitwa w 4 rocznicę katastrofy smoleńskiej w czwartek 10.04 o godz. 17..00 pod Pomnikiem na cmentarzu, o godz. 18.30 we Farze Msza św. • Msza św. w intencji Rzemiosła i Rzemieślników Ziemi Rawickiej w sobotę 12.04 o godz. 12.15 w naszym kościele; Odwiedziny chorych z sakramentami św. w Wielki Poniedziałek 14 kwietnia od godz. 9.00. Zgłoszenia chorych w Biurze Parafialnym. Droga Krzyżowa w piątek 11 kwietnia: o godz. 8.30 dla ogółu parafian. Wieczorna Droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Wyruszamy o godz. 19.15 z kościoła farnego do naszej świątyni. Nie będzie drogi krzyżowej o 17.00. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do licznego udziału. Krzyż między poszczególnymi stacjami poniosą w tym roku parafianie z Fary. Nasza parafia poniesie krzyż do ostatniej stacji. Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi w naszym kościele będzie w sobotę 12 kwietnia od 9.00 – 12.00 ( przerwa od 10.30. - 11.00 ) i od 15.30 – 19.00 ( przerwa od 17.00 – 17.30 ). Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed Mszą Św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta procesja wokół kościoła. Gromadzimy się wszyscy przy Krzyżu o godz. 10.45. Przed każdą liturgią młodzież będzie sprzedawać palmy. Ofiary na biednych i potrzebujących można składać do skarbony „Jałmużna postna”, natomiast ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. Młodzież prosimy o zgłoszenie się do pomocy w roznoszeniu paczek świątecznych dla chorych i biednych naszej parafii. Zapisy w zakrystii lub u katechetów do czwartku. Za tydzień składka przeznaczona na cele inwestycyjne parafii – budowę pieca ogrzewającego nasz kościół. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: • Klasa III w poniedziałek, grupa 1 i 2 godz. 15.30, grupa 3 godz. 16.15; w środę grupa 4 godz. 15.30, grupa 5 godz. 16.15 • Klasa I w poniedziałek grupa 1 godz. 15.30, grupa 2 godz. 16.15; we wtorek grupa 3 o godz. 16.15 Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch na kanonizację Papieży. Wyjazd 11 dniowy od 22 kwietnia do 2 maja, w cenie 820 zł i 450 Euro. Zgłoszenia u ks. Karola. Odpust Kolca Korony Pana Jezusa w Miejskiej Górce w poniedziałek 7.04. – Suma odpustowa o godz. 18.00. W Przewodniku Katolickim warto przeczytać: Biskup pomocniczy diecezji odesko-symferopolskiej Jacek Pyl o tym, jak żyją katolicy na Ukrainie po aneksji Krymu, oraz Dlaczego rodzice niepełnosprawnych dzieci okupują Sejm? Do nabycia także List do chorych – z modlitewnikiem (8zł), Ola i Jaś dla najmłodszych oraz MPK. Do wieczności w mijającym tygodniu odeszli nasi parafianie: + Helena Olejnik, l. 83, z Maslowa, + Kazimierz Lis, l. 64 z Załęcza; Wieczny odpoczynek …..