4 Niedziela Adwentu - 20 grudnia 2015 roku.

sobota, 19 grudzień 2015

Dodane przez: x.Mateusz

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w konkretną pomoc ubogim, chorym, samotnym oraz dzieciom niepełnosprawnym i z rodzin wielodzietnych naszej parafii. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Parafialnego Zespołu Caritas oraz do tych wszystkim, którzy paczki przygotowali, złożyli ofiarę na ten cel i pomagali w dostarczeniu do domów. Wszystkich paczek i upominków przygotowano i rozdano 337 sztuk. Jest to piękne dzieło na początek tego świętego czasu Jubileuszu Miłosierdzia. Wszystkim wielkie - Bóg zapłać.

2. Dzisiaj o 17.00 na rynku odbędzie się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Do naszego kościoła harcerze przyniosą Betlejemskie Światełko w wigilie na ostatnie roraty o godz. 6.30. Światło pokoju będzie można zabrać w tym dniu do naszych domów do godz. 15.30.

3. Dzisiaj w Domu Kultury XXVI Wielkopolski Przegląd „Śpiewamy Kolędy i Pastorałki” o godzinie 14.00.

4. Spowiedź św. adwentowe we wtorek od 9.00-12.00 z przerwa od 10.30-11.00 i od 15.30-19.00 z przerwą od 17.00 – 17.30. We Farze w środę od 9.00 – 12.00 i od 15.00 -18.30.

5. Do czwartku włącznie zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.30. Dla dzieci zakończenie Rorat we wtorek o godz. 17.00. W czwartek zapraszamy tych, którzy dziewięć miesięcy temu podjęli się duchowej adopcji dziecka poczętego. Chcemy wspólnie dziękować za to piękne dzieło.

6. Nauka chrzcielna w środę o 19.30

7. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia, niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, przebaczenie, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy w ten dzień wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W wigilie Msza św. w Dębnie Polskim o godz. 22.00. Pasterka w naszym kościele o godz. 24.00.

8. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy w tym roku od 28 grudnia tj. poniedziałek od Dębna Polskiego. Szczegółowy program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń w Dębnie i na stronie internetowej parafii.

9. W pierwszy i drugi dzień uroczystości Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. W Dębnie Polskim w II święto o godz. 10.30.

10. Za tydzień w niedzielę Świętej Rodziny przeżywać będziemy w nasze wspólnocie Jubileusze Małżeńskie. I tak poszczególnych Jubilatów z tego i następnego roku zapraszamy na następujące godziny Mszy św.:

• 8.00 - 40 i 45 rocznica,

• 9.30 – 20 i 25 rocznica,

• 11.00 – 5, 10, i 15 rocznica,

• 12.15 – 50, 55, 60, 65 rocznica,

• 18.30 – 30 i 35 rocznica.

O godz. 15.00 zapraszamy na Koncert Julii Sawickiej wraz z zespołem oraz wspólne rodzinne kolędowanie. Julia Sawicka jest leszczynianką, pianistką, niezwykle uzdolnioną wokalistką o zmysłowym głosie. Zaśpiewa polskie i ukraińskie kolędy i poprowadzi nasze rodzinne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy.

11. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, a w nim: Jak wyglądało Betlejem w czasach, gdy narodził się w nim Chrystus? Ciekawe rozmowy: m.in. z Szymonem Hołownią, aktorem Janem Nowickim, piosenkarzem Krzysztofem Antkowiakiem. W numerze audiobook z tekstami ks. Jana Twardowskiego na Boże Narodzenie: Nowe Patyki i Patyczki. W kruchcie do nabycia opłatki, świece wigilijne. W zakrystii można odbierać zamówione kalendarze z ewangelią i modlitwą na każdy dzień nowego roku.

12. Do wieczności odszedł: + Zofia Talaszka lat 94, Wołodyjowskiego + Bożena Lewandowska lat 71, zam. Zagłoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…