ŻYCZENIA KSIĘDZA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

czwartek, 24 grudzień 2015

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2015 ROKU

Umiłowani Archidiecezjanie! Boże Narodzenie wzrusza wielu ludzi, nawet tych stojących z dala od życia religijnego. Wzrusza nas i raduje widok małego dziecka – Syna Bożego, który dla nas stał się człowiekiem. Nie zapomnijmy jednak, że Bóg – Jezus Chrystus jest w każdym człowieku, zwłaszcza w tym najsłabszym: w życiu poczętym, niemowlęciu, dziecku, w młodzieży, w człowieku słabym, bezbronnym, chorym, starym, bezdomnym. Od dnia 8 grudnia przeżywamy w całym Kościele Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Mówi św. Jan Ewangelista, Apostoł miłości miłosiernej: Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą (1J 3,18). A więc miłość do Boga wyraża się w wiernej modlitwie, w obecności na niedzielnej Mszy Świętej, ale też równolegle w uczynkach miłosierdzia spełnianych wobec drugiego człowieka. Niech święty Rok Miłosierdzia będzie nimi szczególnie przez nas naznaczony.

W naszej Ojczyźnie przeżywamy rok jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski. Dziękujemy Bogu za dar chrztu naszego narodu oraz dar chrztu każdej i każdego z nas. Uświadommy sobie, że od żywej wiary i wierności Bogu zależy nie tylko nasze osobiste zbawienie, ale też przyszłość naszej Ojczyzny. Bracia i Siostry! Proszę Was o modlitwę za Kościół, za naszą Ojczyznę, o owocny przebieg Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i Jubileuszu chrztu Polski. Módlmy się za młodzież i o szczęśliwy i owocny przebieg Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji i w Krakowie.

Modlę się za Was każdego dnia. Na świąteczne dni Narodzenia Pańskiego i na cały rok Pański 2016 życzę Wam pokoju i radości. Niech spełnią się wszelkie Wasze dobre zamiary!

Z serca Wam błogosławię

+ Stanisław Gądecki