Niedziela Zmartwychwstania - 27 marca 2016 roku.

sobota, 26 marzec 2016

Dodane przez: x.Mateusz

1. Drogim Parafianom i Gościom na Święta Zmartwychwstania Pańskiego składamy najlepsze życzenia: radości, pokoju, szczęścia ze spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, żyjącym pośród nas.

2. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 10.30 w Dębnie Polskim, 11.00, 12.15 i 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. W Poniedziałek wielkanocny Msze Św. wg porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest na KUL, WT w Poznaniu i Szkoły Katolickie.

3. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego dzisiaj, jutro i w sobotę o 18.15, od wtorku do piątku o godz. 18.00.

4. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych z racji oktawy Wielkiej Nocy. Jest to równocześnie pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa przed poranną i wieczorna Mszą św. Msza św. dla młodzieży we farze o godzinie 20.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi – o 7.30 różaniec, Msza św. i medytacja. Nie będzie obchodu chorych.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Msze św. tak jak w każdą niedzielę, dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 zostanie odprawiona w intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Wcześniej o 14.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. Dzieci prosimy o przyniesienie skarbonek wielkopostnych w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Złożymy je w darach ofiarnych. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas z racji rozpoczynającego się tygodnia miłosierdzia.

8. Kurs przedmałżeński w naszym kościele będzie od 3-8 kwietnia.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiarę na daninę diecezjalną. Można jeszcze spełnić tę powinność.

10. W Przewodniku Katolickim: Wywiad z papieżem seniorem Benedyktem XVI. Nadia Sawczenko – kim jest ukraińska bohaterka? Dodatek – informator o wydarzeniach związanych z 1050. Rocznicą Chrztu Polski.

11. Do wieczności odeszła: + Maria Rucka lat 70, zam. Mikołajewicza; + Wiesław Adamski lat 62, zam. Sobieskiego; + Elżbieta Zgrajewska lat 65, zam. Scherwentkego; + Krystyna Konieczna lat 88, zam. Zagłoby; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…