II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia - 3 kwietnia 2016 roku.

sobota, 02 kwiecień 2016

Dodane przez: x.Mateusz

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego. Wcześniej o 14.45 koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj także rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Spotkanie Słowa Życia dzisiaj o 16.00.

2. Kurs Przedmałżeński od 3-8 kwietnia. Początek dzisiaj o godz. 18.30 w kościele.

3. Jutro przypada - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.30 przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do podjęcia tego daru dla ratowania życia zagrożonych dzieci. Deklaracje są wyłożone w kruchcie kościoła. Należy je wypełnić i przynieść na poniedziałkową uroczystość. Suma odpustowa we Farze o godz. 18.30;

4. W tym tygodniu:

• Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 18.00 – nowenna i Msza św.;

• Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w środę od 17-18

• Spotkanie dzieci klas III o godz. 16.30 w środę SP nr 4, w czwartek SP nr 1, SP w Masłowie;

• W czwartek zapraszamy ministrantów na adoracje i Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na spotkanie integracyjne. Nie będzie zbiórki w sobotę.

5. W sobotę 9.04. dzieci klas III przystąpią do I spowiedzi św. o godz. 10. 00 chłopcy, a o godz. 10.45 dziewczynki. Po południu o godz. 17.00 Msza św. z poświęceniem świec i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci i ich rodziców polecamy modlitwie parafian.

6. Terminy spotkań dla kandydatów do bierzmowania z klas I i III gimnazjalnych zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Podziękowania dla Dyrekcji Zakładu Karnego za bezpłatne wykonanie teczek dla naszego parafialnego chóru Miriam. Dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli daninę. Za tydzień – składka inwestycyjna.

8. Bank Żywności w Rawiczu składa serdeczne podziękowania za wsparcie działalności Banku w okresie przedświątecznym. Bank Żywności czynny w poniedziałek – wydawanie darów od 13.00 – 16.00.

9. Wyjazd na Ukrainę na święcenia diakona Sławka. Termin 15-20.06.2016 – Lwów, Paczajów, Kamieniec Podolski, Chocim, Bar i Winnica – cena 800 zł. Trzeba posiadać paszport. Jest zapisanych 9 osób. Osoby chętne prosimy o niezwłoczne zapisanie się. Od ilości uzależniony jest rodzaj wyjazdu.

10. Wyjazd do Poznania na uroczystości jubileuszowe chrztu Polski – 16 kwietnia o godz. 7.00 z Rynku.

11. Kolejna zbiórka książek dla bibliotek szkolnych - od 4 do 8 kwietnia książki prosimy przynosić do biura parafialnego w godzinach urzędowania.

12. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w sobotę 9 kwietnia w godzinach od 10.00 do 15.00 na parkingu sklepu Biedronka przy ul. Sarnowskiej.

13. W najnowszym Przewodniku Katolickim: Nowy projekt ustawy w obronie życia od poczęcia – czy ma szansę na poparcie posłów? Mama, Tata i Dzieci – obywatelska inicjatywa, która może zmienić unijne prawo?