I Niedziela Adwentu - 27 listopada 2016 roku.

sobota, 26 listopad 2016

Dodane przez: x.Mateusz

1. Adwent, który rozpoczynamy, to kolejna szansa by zbliżyć się do Boga. Przed nami nowy rok kościelny, który chcemy przeżyć pod hasłem: Idźcie i głoście. Zapraszamy na Roraty codziennie o 6.30 i od poniedziałku do piątku o 17.30 dla dzieci. Młodzież zachęcamy do udziału w porannych roratach, a po nich zapraszamy na śniadanie do salki parafialnej. W Adwencie Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku: o godz. 6.30, 17.30 i 18.30, w sobotę o 6.30 i 18.30. Zapraszamy osoby do czytania lekcji w czasie liturgii – można zgłosić swoją gotowość w zakrystii.

2. Adwent to czas troski o bliźnich, którzy są w potrzebie. Wspomóżmy ich poprzez zakup Świec „Caritas” oraz akcje „Serduszka miłosierdzia”- na ołtarzu Serca Jezusowego zostały wyłożone serduszka z wypisanymi imionami dzieci z rodzin wielodzietnych. Paczki prosimy przynosić do 16 grudnia do zakrystii. Osoby, którym brakuje czasu i pomysłu, mogą złożyć ofiarę do skarbony „Caritas” w kruchcie na przygotowanie paczek świątecznych. Można też włączyć się w dzieło Szlachetnej Paczki – organizowane w naszym mieście.

3. Dzieci klas II zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 17.00;

4. W tym tygodniu przypada;

• I czwartek miesiąca: okazja do spowiedzi od 16.30 – 18.30. Służbę liturgiczną naszej parafii wraz z Rodzinami, oraz Towarzystwo Przyjaciół ASD zapraszamy na adorację NS o godz. 18.00 i Mszę św. o godz. 18: 30. Spotkanie TP ASD oraz wszystkich, którzy chcieliby poznać czym żyje seminarium duchowne, jak również rodziny powołanych o godz. 17:15 w salce.

• I Piątek miesiąca: Nabożeństwo do Serca Jezusowego po Mszy św. o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi św. od 15.00 – 18.30 ( przerwa od 16.30-16.50 ). Msza św. dla młodzieży o godz. 20.00, od 19.30 adoracja NS z okazją do spowiedzi św. w naszym kościele.

• I Sobota – 6.15 – Medytacja biblijna, Msza św. o 6.30, po niej różaniec; Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w sobotę od godz. 9.00. Wizyta przedświąteczna w czwartek 22 grudnia. Zgłoszenia w biurze parafialnym.

5. Msza św. i modlitwa wielbienia i uzdrowienia w środę o godz. 18.30

6. Katecheza z dyskusją nt. Czym jest Adwent i jak go najlepiej przeżyć? - w czwartek na godz. 19:30 w salce.

7. W przyszłą niedziele:

• Spotkanie Słowa Życia o godz. 17.00;

• Spotkanie Rodziny Rodzin o 18.30 - Msza św. i spotkanie

• Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.

8. Młodzież gimnazjalną i starszą zapraszamy na wycieczkę do Poznania w sobotę 10 grudnia. Zapisy i bliższe informacje u ks. Rafała, w zakrystii lub biurze parafialnym.

9. W najnowszym Przewodniku Katolickim: Bądźmy miłosierni – codzienne życie bezdomnych. Czy świętości można szukać w slumsach? Wywiad ze współpracownikiem papieża Franciszka o pomocy potrzebującym. W zakrystii i biurze parafialnym można nabyć: świece wigilijne oraz książkę: „Wędrując po Rawiczu.” Janusza Hamielca. Książka jest cegiełkę na rzecz działalności statutowej stowarzyszenia Rawiczaki.pl. Koszt wydania 30 zł.

10. Do wieczności w tym tygodniu odeszła: + Zofia Buduj lat 83, zam. Kamińskiego Wieczny odpoczynek …….