Nasze Organy Parafialne - po roku remontu .... czyli ... co i jak

sobota, 18 listopad 2017

Dodane przez: danielc

 

 

Krótkie sprawozdanie odnośnie remontu naszych organów.

 

Za nami rok pracy nad remontem naszych organów. W tym czasie zostało wykonanych wiele prac, których nie widać gołym okiem ponieważ przeprowadzane są one w środku organów w tak zwanej szafie organowej.

Najbardziej widocznym znakiem remontu jest usunięcie części prospektu organowego i co najważniejsze przygotowanie miejsca pod nowy stół gry. Jest to widoczne przy wejściu na emporę organową.

Zakład organmistrzowski Pana Władysława Cepki z Wronek, cyklicznie przyjeżdża zabierając poszczególne elementy organów i remontuje je na miejscu w swoim warsztacie. Ostatni przyjazd odbył się w miniony wtorek gdzie zabrane zostało tak zwane „serce organów” czyli główny miech doprowadzający powietrze o wymiarach 2,5 metra na 1,5 metra. Dlatego też od wtorku organy pozostają nieczynne aż do ponownego ich uruchomienia.

Od początku remontu zostało wykonane miedzy innymi:

- żyłowanie 2 miechów – to jest miecha 2 i 3 manuału

- remont kanalików powietrznych

- zamontowanie nowych elektromagnesów do stacji przekaźnikowych

- wymiana mieszków w 2 i 3 manuale

- i co najważniejsze ciągle trwa praca nad nowym stołem gry.

 

Wszelkie informacje i zdjęcia z tych prac prezentujemy na naszej stronie parafialnej www.parafiabobola.pl oraz na profilu Facebookowym parafii. Informacji udziela też Pan Organista. Pragniemy też poinformować że cyklicznie będzie pojawiać się „mini” wystawa odnośnie remontu tak jak to było ostatnio.

Można także dzisiaj zobaczyć środek organów. Po każdej Mszy Świętej osoby chętne prosimy o zgromadzenie się na chórze.

 

Wszystkim za ofiarność i zaangażowanie Bóg zapłać.

Polecajmy to dzieło opiece Św. Andrzeja Boboli i Świętego Józefa.