Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018r.

poniedziałek, 03 grudzień 2018

Dodane przez: danielc

I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018r.

1.     Młodzież serdecznie zaprasza na pyszne ciasto, kawę i herbatę do kawiarenki po Mszach Św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

2.      Adwent, który rozpoczynamy, to kolejna szansa by zbliżyć się do Boga. Przed nami nowy rok kościelny, który chcemy przeżyć pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 6.30 i od poniedziałku do piątku o 17.30 dla dzieci. Młodzież zachęcamy do udziału w porannych roratach, a po nich zapraszamy na drożdżówkę do salki parafialnej. Zapraszamy osoby do czytania lekcji w czasie liturgii – można zgłaszać swoją gotowość

w zakrystii.

3.      Adwent to czas troski o bliźnich, którzy są w potrzebie . Wspomóżmy ich poprzez:

·        zakup świec Caritas

·        zakup ozdobnych świeczników,

·        akcję „Choinka Miłości” – przy ołtarzu Serca Jezusowego zostały ustawione choinki z serduszkami., na których  jest napisane imię i wiek dziecka są też serduszka z napisem  słodki upominek”, które  trafią do osób starszych i samotnych z naszej parafii. Wystarczy takie serce zabrać do domu i przygotować paczkę. Będzie można ją złożyć do środy

12 grudnia koło choinek w specjalną skrzynię. Ważne jest, aby dołączyć zabrane ze sobą serce. Liczymy na gest otwartości serca.

·        akcję „Tytki Charytatywne” Caritas, które trafią do osób biednych

z parafii.  Na tytkach jest napisane czym ją wypełnić. Przynosimy je pod choinki przy ołtarzu Serca Jezusowego do 16 grudnia br.

Osoby, którym brakuje czasu na przygotowanie paczki mogą złożyć ofiarę do Skarbony Caritas w holu kościoła.

4.      W tym tygodniu:

·       - spotkanie „Słowo Życia” dziś o godz. 17.00 na probostwie.

·       - spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do bierzmowania  w poniedziałek  godz. 19.00.

·        spotkanie Kręgu Kościoła Domowego w poniedziałek o godz. 20.00.

·       spotkanie dzieci klas III we wtorek o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.

·       Msza św. o uzdrowienie duchowe i fizyczne we wtorek o godz. 19.30

we Farze.

·       dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w środę od 17.00 – 18.00

·          I Czwartek miesiąca

- okazja do spowiedzi od 16.30 do 18.30

- o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; z różańcem o powołania

kapłańskie i w intencji Kleryków i Msza św. w intencji Kapłanów o nowe

powołania kapłańskie i za ministrantów naszej  parafii. Szczególnie

zapraszamy Towarzystwo Przyjaciół ASD.

Tego dnia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.30 kandydatów do bierzmowania  klas siódmych, Obecność obowiązkowa.

·       I Piątek miesiąca

- okazja do spowiedzi od 16.00 – 18.30.

- nabożeństwo do Serca Pana Jezusa  przed poranną i po wieczornej

Mszą Św.

- młodzież zapraszamy na adorację z możliwością spowiedzi i Mszę Św.

w tym miesiącu do  naszego kościoła  na godz. 19.30.

5.      Dzieci klas III czyli pierwszo komunijne przychodzą w piątek do kościoła z medalikami,  na godz. 17.00 katecheza i 17.30 Msza św.

6.     W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.W tym dniu

Msze Św. z Uroczystości w naszym kościele o godz. 6.30, 9.30 i 11.15, Wieczorne Msze św. będą już sprawowane z Niedzieli.

Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.15 do 13.00 Godzina Łaski. O tym nabożeństwie można przeczytać w  najnowszym numerze „Uśmiechu Andrzeja”. W Dębnie Polskim Msza św. w Uroczystość o godz. 16.00.

7.     Ostania szansa na zapisanie się na książeczkę z rozważaniami ewangelii

na każdy dzień 2019 roku (mały format 10 zł, duży format  20 zł).

Zapisy w zakrystii.

8.     Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki wigilijne i sianko na stół.

9.      W przyszłą niedzielę Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi

na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10.     Gminna akcja zbiórki krwi  odbędzie się 6 grudnia br. w godzinach od

10.00 – 13.00 w budynku byłego Gimnazjum. Szczegóły na plakacie

w gablocie.

11.          Burmistrz Gminy, Dyrektor Domu Kultury i Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie zapraszają na X Gminny Dzień Osób

z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się w poniedziałek

3 grudnia o godz. 11.00 w Domu Kultury.

12.    Zachęcamy do nabywania  miesięcznika parafialnego „Uśmiech Andrzeja” za dobrowolną ofiarę na koszty druku; a także Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego, List do Chorych. oraz Mały Przewodnik Katolicki.

13.    Do wieczności w tym tygodniu odeszli: Urszula Kautsch lat 80,

zam. Rynek; Maciej Wycisk lat 54, zam. Mikołajewicza.

Ks. Edmund Magdziarz