ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA ZIEMI ŚWIĘTEJ 31 SIERPNIA – 7 WRZEŚNIA 2019 ROKU P R O G R A M

sobota, 26 styczeń 2019

Dodane przez: danielc

ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA ZIEMI ŚWIĘTEJ

31 SIERPNIA – 7 WRZEŚNIA 2019 ROKU

P R O G R A M

I DZIEŃ – POZNAŃ – TEL AVIV

Nocleg w Betlejem.

II DZIEŃ – BETLEJEM – JEROZOLIMA

Betlejem – nawiedzenie bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy.

Jerozolima – nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, bazyliki Zaśnięcia NMP oraz sali Wieczernika. Nocleg w Betlejem.

III DZIEŃ – CEZAREA NADMORSKA – KARMEL – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Cezarea Nadmorska – spacer po ruinach portu Heroda Wielkiego. Karmelnawiedzenie sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza. Nazaret – nawiedzenie bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Nazarecie.

IV DZIEŃ – JEZIORO GALILEJSKIE

Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze. Nocleg w Nazarecie.

V DZIEŃ – GÓRA TABOR – JERYCHO – MORZE MARTWE

Góra Tabornawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Betania nad Jordanem – liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Jerycho – Góra Kuszenia i sykomora – drzewo dialogu z Zacheuszem. Morze Martwe – czas na kąpiel. Nocleg w Jerozolimie.

VI DZIEŃ – HEBRON – EIN KAREM

Hebron – sanktuarium herodiańskie zbudowane nad pieczarą Makpela, w której spoczywają Patriarchowie i ich żony (wjazd uzależniony od sytuacji politycznej). Jerozolimawizyta pod Ścianą Płaczu i w Instytucie Pamięci Yad Vashem, dzielnica żydowska Starego Miasta. Ein Karem – nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety. Nocleg w Jerozolimie.

VII DZIEŃ – JEROZOLIMA

Jerozolima – nawiedzenie kościoła Dominus Flevit, bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, świątyni Grobu Maryi, sanktuarium Pater Noster, meczetu Wniebowstąpienia, bazyliki św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie bazyliki Grobu Pańskiego. Nocleg w Jerozolimie.

VIII DZIEŃ – POZNAŃ

Przelot na trasie Tel Aviv – Poznań