Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019r.

niedziela, 01 grudzień 2019

Dodane przez: danielc

I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019r.

1.   Adwent, który rozpoczynamy, to kolejna szansa by zbliżyć się do Boga. Przed nami nowy rok kościelny, który chcemy przeżyć pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i od poniedziałku do piątku

o 17.30 dla dzieci. Młodzież zachęcamy do udziału w porannych roratach, a po nich zapraszamy na drożdżówkę do salki parafialnej. Zapraszamy osoby do czytania lekcji w czasie liturgii  można zgłaszać swoją gotowość w zakrystii.

2.    Adwent to czas troski o bliźnich, którzy są w potrzebie . Wspomóżmy ich poprzez:

·       zakup świec Caritas,

·      akcję „Dar serca” – przy ołtarzu Serca Jezusowego zostały, wyłożone torebki, które trafią  do osób starszych

i samotnych z naszej parafii. Wystarczy taką torebkę zabrać do domu i przygotować paczkę. Będzie można ją złożyć do środy 11 grudnia do skrzyni w kościele lub w biurze parafialnym. Liczymy na gest otwartości serca.

·       Osoby, którym brakuje czasu na przygotowanie paczki mogą złożyć ofiarę do Skarbony Caritas w holu kościoła.

3.    W tym tygodniu:

·       spotkanie „Słowo Życia” dziś o godz. 17.00 na probostwie.

·       dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w środę od

17.00 – 18.00

·      Katecheza z dyskusją na temat:” Wprowadzenie do „Ćwiczeń duchowych” Św. Ignacego Loyoli  w środę o godz. 19.15

w salce parafialnej.

·      I czwartek miesiąca:

- spowiedź św. od 16.30 – 19.00

-godz.18.30 – Msza św. za Kapłanów, o powołana kapłańskie,

zakonne, misyjne i za Ministrantów i ich rodziny

-godz.19.00 - adoracja z modlitwą w powyższej intencji,

o którą prosił Ks. Arcybiskup jako  owoc

nawiedzenia obrazu Matki Bożej.

·      I Piątek miesiąca

- spowiedź św. od 16.00 – 18.30.

- nabożeństwo do Serca Pana Jezusa  przed poranną i przed

wieczornej Mszy Św.

·     młodzież zapraszamy na adorację  z możliwością spowiedzi

i Mszę Św. w tym miesiącu do  naszego kościoła

na godz. 19.30.

·      I Sobota miesiąca

- godz. 6.15 medytacja, Msza św. o 6.30, po niej różaniec.

4.   Księża odwiedzą chorych z sakramentami świętymi 14 grudnia  od godz. 9.00.

5.   Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w czwartek o godz. 19.30 salce parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkich członków.

6.    W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci klas III czyli pierwszo komunijne przychodzą wraz z rodzicami w niedzielę do kościoła

z medalikami, na godz. 12.,15.

Od godz. 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. W Dębnie Polskim Msza św. w przyszłą niedzielę w Uroczystość o godz. 16.00.

7.    W przyszłą niedzielę Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8.    Burmistrz Gminy, Dyrektor Domu Kultury i Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie zapraszają na XI Gminny Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się w we wtorek 3 grudnia o godz. 10.00 w Domu Kultury.

9.   Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritas, opłatki wigilijne. Można też nabyć kalendarze kieszonkowe i ścienne.

Osoby, które zapisały się na „Kalendarz z Ewangelią” na rok 2020 mogą go odbierać w zakrystii lub w biurze.

10. Zachęcamy do nabywania  miesięcznika parafialnego „Uśmiech Andrzeja” za dobrowolną ofiarę na koszty druku;

11.    W najbliższym tygodniu rozpoczniemy ogrzewanie kościoła.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace oraz przelane na konto. Trwa wymiana pokrycia dachowego na kościele.

W ostatnim czasie zostały przybite kontr łaty i łaty  oraz załadowna dachówka na wschodniej połaci dachu. Na 4/5 dachu została już położona nowa dachówka. Przy sprzyjającej pogodzie wymiana pokrycia dachowego na kościele potrwa jeszcze około dwa tygodnie. W grudniu czekają nas największe wydatki związane

z remontem dachu na kościele oraz zakupem opału do ogrzania kościoła. Składka w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na remont dachu i zakup opału.