Ważna Informacja ❗️❗️❗️❗️ Ilość miejsc w naszej świątyni podczas nabożeństw.

środa, 23 grudzień 2020

Dodane przez: danielc

Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa w kościele.
Zachowujemy również dystans społeczny z wyjątkiem osób z tego samego domu.
❗️❗️❗️❗️ W naszym kościele jednocześnie może przebywać około 70 osób łącznie z balkonami. ❗️❗️❗️❗️

Plac przed kościołem jest nagłośniony, by ewentualnie mogli uczestniczyć we Mszy Św. ci, którzy nie mogą wejść do kościoła, zachowując dystans. Tradycyjnie Komunie Św. przyjmujemy bezpośrednio do ust. Osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. na rękę powinni lewą rękę
podpartą prawą, wyciągnąć przed siebie otwarta dłonią do góry, na którą Kapłan złoży Komunie Św.. Po otrzymaniu Komunii Św. prawą ręką bierzemy Komunie Św. – hostię i wkładamy ją do ust zaraz po otrzymaniu na rękę. Po włożeniu Komunii Św. do ust dopiero się odwracamy i odchodzimy. Na słowa Kapłana – Ciało Chrystusa – odpowiadamy – Amen.