Ogłoszenie Parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 4 kwiecień 2021 r.

sobota, 03 kwiecień 2021

Dodane przez: danielc

Ogłoszenie Parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

4 kwiecień 2021 r.

Drogim Parafianom życzymy na Święta Wielkanocne, abyśmy wzrastali w tym trudnym czasie w wierze. Życzymy, abyśmy wzrastali w miłości Boga i bliźniego, aby miłość wzajemna i dobroć organizowała codzienne życie w tym czasie wielkiego zmagania.

Za wszelkie życzenia świąteczne złożone osobiście i sms’em serdecznie dziękujemy.

1.   Będzie możliwość przyjęcia komunii poza Mszą świętą

w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny od 17.00 do 18.00

2.    W niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.30. W Dębnie Polskim o 10.30.

Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00. W poniedziałek Wielkanocny Msze Św. wg porządku niedzielnego.

3.    Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego dzisiaj i jutro

o godz. 18.20 a od wtorku do soboty 10 minut przed pierwszą Mszą wieczorną.

4.    W środę nowenna o godz. 18.00 i Msza św. szczególnie zapraszamy wspólnotę  żywego różańca kobiet i mężczyzn.

5.    Apostolstwo Dobrej Śmierci zapraszamy w czwartek o godz. 17.00 na różaniec do Matki Bożej Bolesnej i Mszę św. o godz. 17.30.

6.    W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych

z racji oktawy Wielkiej Nocy.

7.    W sobotę 10 kwietnia w naszej parafii odmawiamy nieustający różaniec, każdy o wyznaczonej porze.

8.    W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego.

O godz. 14.50 Koronka i Msza św. o godz. 15.00. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Caritas.

9.   Koncert „Stabat Mater” w wykonaniu Artystów Wrocławskich będzie do zobaczenia na kanale Domu Kultury w Rawiczu. Koncert zostanie nagrany w naszym kościele. Szczegóły wkrótce.

10.     Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w marcu na tacę na  kwiaty, daninę i przelane na konto.

Pod koniec kwietnia ruszymy z pracami na wieży. Wymienimy dachówkę na dwóch poziomach wieży. Zostaną poddane renowacji, malowaniu i konserwacji kolumny, słupy wieży. Zostanie wykonana na nowo izolacja na galeryjce - tarasie widokowym. Zgodnie z planami powziętymi w ubiegłym roku czeka nas naprawa, uzupełnienie ubytków, malowanie

i konserwacja całej elewacji kościoła. Prace potrwają około dwa miesiące.

Składka w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na prace związane z odnowieniem całej elewacji kościoła.

11.                 Do wieczności odeszli:

Śp. Urszula List lat 74, zam. Plac Wolności.

Śp. Stanisław Marczewski lat 85, zam. Wołodyjowskiego.

Śp. Józef Fiebich, lat 67, zam. Spokojna. Wieczny ….