Ogólna Intencja Modlitewna na Kwiecień 2020

poniedziałek, 14 sierpień 2017

Dodane przez: danielc

Ogólna:Wyzwolenie się z uzależnień. Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie."

Modlitwa o uwolnienie od plagi epidemii

sobota, 21 marzec 2020

Dodane przez: danielc

Zachęcamy do odmawiania tej modlitwy o rychłe uwolnienie nas wszystkich od panującej epidemii !

Panie Jezu, Zbawicielu świata, Nadziejo, która nigdy nas nie zawodzi, zmiłuj się nad nami i wybaw nas od wszelkiego zła! Prosimy Cię, abyś zdusił plagę choroby, która się rozprzestrzenia, przywrócił zdrowie chorym, zachował zdrowych, wspierał pracujących dla zdrowia wszystkich. Okaż nam Twoje miłosierne Oblicze i wybaw nas w swojej wielkiej miłości. Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Maryi, Matki Twojej i naszej, która wiernie trwa przy nas, a także przez wstawiennictwo św. Józefa, Twojego przybranego Ojca, a naszego Opiekuna. Ty, który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Małżeństwo i Chrzest, czyli Co Gdzie i Jak !!!!

piątek, 14 wrzesień 2018

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Dokumenty wymagane do zawarcia sakramentu małżeństwa

Życzenia Wielkanocne Księdza Arcybiskupa Metropolity

sobota, 15 kwiecień 2017

Drodzy Archidiecezjanie! Liturgia paschalna noc Zmartwychwstania nazywa „nocą pełną blasku”. To bowiem właśnie wtedy, gdy świat okrywały ciemności, dokonał się cud, który przekracza ludzkie wyobrażenia.

Plan Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej.

sobota, 08 kwiecień 2017

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA - 16 kwietnia

Msze św. : 7.00, 9.30, 10.30 – Dębno Polskie, 11.00, 12.15, , 18.30

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 17 kwietnia

Msze św. : 8.00, 9.30, 10.30 – Dębno Polskie, 11.00, 12.15, 18.30

Droga Krzyżowa ulicami Rawicza - 7 kwietnia 2017 roku, godz. 19.00.

sobota, 01 kwiecień 2017

Droga Krzyżowa ulicami Rawicza 7 kwietnia 2017 rok – godzina 19.00 Początek Kościół św. Andrzeja Boboli

Niesienie Krzyża.

Wskazania Wielkopostne

sobota, 25 luty 2017

WSKAZANIA PASTERSKIE DOTYCZĄCE PRZEPISÓW POKUTNYCH W ZWIĄZKU Z WIELKIM POSTEM 2017

Życzenia Wielkanocne

sobota, 26 marzec 2016

Zmartwychwstanie Chrystusa - Noel CoypelZmartwychwstanie Chrystusa - Noel Coypel

Ty, Chryste, naprawdę zmartwychwstałeś!

św. Augustyn przypomina wyraźnie: «Najmilsi, rozważmy zmartwychwstanie Chrystusa: w istocie tak jak Jego Męka oznaczała nasze stare życie, tak Jego zmartwychwstanie jest sakramentem nowego życia. Uwierzyłeś, zostałeś ochrzczony: stare życie umarło, zabite na krzyżu, pogrzebane w chrzcie. Stare życie, którym źle żyłeś, zostało pogrzebane: niech wstanie nowe. žyj dobrze, abyś żył; tak żyj, abyś, gdy umrzesz, nie umarł.» (Sermo Guelferb.,

PLAN WIELKIEGO TYGODNIA

sobota, 19 marzec 2016

NIEDZIELA PALMOWA – 20 marca

10.45 Uroczysta procesja z palmami

Wielka środa – 23 marca

9.00 – odwiedziny chorych z sakramentami świętymi

WIELKI CZWARTEK – 24 marzec

18.30 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej

20.00 - 23.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. „Ciemnicy”

W Wielki Czwartek i Piątek po liturgii można będzie zakupić baranki z masła i chlebki miłosierdzia do koszyczka ze święconką. Ofiary na potrzeby parafialnego Caritas.

WIELKI PIĄTEK – 25 marzec

7.00 – 18.30 Adoracja Pana Jezusa w tzw. „Ciemnicy”.

8.30 Jutrznia czyli modlitwa poranna Ludu Bożego