Ogłoszenia Duszpasterskie - Wszystkich Świętych 2009 A.D.

piątek, 30 październik 2009

Dodane przez: x.Mateusz

1. Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. według porządku niedzielnego. Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu rozpocznie się o godz. 14.00 Mszą Św., następnie procesja żałobna. Młodzież naszej parafii o godz. 20.00 poprowadzi czuwanie modlitewne w kaplicy cmentarnej.

2. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu jakąkolwiek modlitwę w intencji zmarłych.

3. W poniedziałek 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 8.00 w intencji wyznaczonej przez Ojca św., 10.00 w intencji wszystkich wiernych zmarłych, 17.00 i o 18.30 za zmarłych podanych w wymieniankach.

4. Wymienianki można składać w Biurze Parafialnym i zakrystii. Za zmarłych będziemy się modlić w Dzień Zaduszny po Mszy św. o godz. 8.00, 10.00 i o godz. 18.00 różaniec oraz od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00 i wieczorem na różańcu o godz.18.00.

5. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn w środę po Nowennie.

• Bank Żywności czynny w środę 4 XI od godz. 12.00

• Gminny Dzień Seniora – w środę 4 XI o godz. 16.00 w rawickim Domu Kultury. Organizatorzy serdecznie zapraszają Szanownych Seniorów z naszej parafii.

• Msza św. za dobroczyńców naszej parafii w środę o godz. 18.30

• Dzieci Maryi mają spotkanie w czwartek 5 XI o godz. 16.30. Zapraszamy nowe osoby.

• Spotkanie grupy Słowa Życia w niedzielę 8 XI o godz. 17.00. W kruchcie można zabrać Słowa Życia na listopad, które będziemy rozważali na spotkaniu.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca. Msze św. nabożeństwa, adoracje i spowiedź według zwykłego planu. W I Piątek – 6 listopada młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00 do kościoła farnego.

7. Odwiedziny chorych z sakramentami św. w sobotę od godz. 9.00. Zgłoszenia do piątku.

8. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna będzie przeznaczona na uregulowanie należności za wykonane poduszki na ławkach. Pragniemy w miarę możliwości wykonać poduszki na parterze i pierwszym balkonie. Polecamy zatem tę składkę ofiarności parafian. Przy okazji dziękujemy wszystkim dobroczyńcom naszej parafii – Bóg zapłać.

9. Na prośbę parafii farnej informujemy, że po upływie 20 lat od pochówku należy uiścić nowe „pokładne” w Biurze Parafii Farnej.

10. Zachęcamy do nabywania Przewodnika Katolickiego : W nim m.in. : pytania o rzeczy ostateczne: niebo i piekło, o tym jak kobiety odnajdują się w Kościele, ponadto historia Starego Żydowskiego Cmentarza w czeskiej Pradze oraz porady specjalistów : Nie zwlekaj z badaniem jelita grubego i Jedenastolatek na randce. Dla dzieci proponujemy czasopismo Mały Przewodnik Katolicki oraz „Ola i Jaś”. Jest też nowy numer Listu do Chorych Przed kościołem ministranci sprzedają znicze. Uzyskane pieniądze przeznaczone będą na cele ministranckie.