Opis kościoła św. Andrzeja Boboli w Rawiczu
Świątynia posiada osobliwą architekturę. Z zewnątrz na rzucie prostokąta, z prostokątną wieżą, zwieńczoną kopułą wspartą na konsolkach i wysoką kolumnową latarnią; w wieży znajdują się trzy dzwony: św. Andrzej Bobola, Maryja i św. Maksymilian Maria Kolbe; Wnętrze kościoła wybudowano na rzucie wpisanego w prostokąt owalu (elipsy) wyznaczonego przez 16 wysokich, wspartych na kwadratowych słupach kolumn, z głowicami w stylu jońskim oraz dwa piętra balkonów (empor). Kolumny podtrzymują potężny, owalny plafon, wsparty na profilowanym gzymsie, ozdobiony w centrum sztukaterią. Kościół posiada bardzo okazały instrument: Koncertowe 50 - głosowe organy zbudowane w 1917 roku.
W kruchcie pod wieżą znajdują się dwie okazałe figury: Chrystusa z dziećmi oraz św. Antoniego. Na ścianach umieszczone są tablice pamiątkowe: okolicznościowa, poświęcona żołnierzom 55 Poznańskiego Pułku Piechoty i informacyjne, mówiące o przeprowadzonych remontach kościoła.
Wnętrze wyposażenia kościoła dostosowane do jego stylu. Znajdujący się w prezbiterium ołtarz główny pełnił w kościele ewangelickim dwie funkcje: ołtarza i ambony. W jego centralnym miejscu znajduje się obecnie tabernakulum z literami "Alfa" i "Omega" na metalowych drzwiach. W dolnej części ołtarza (antepedium) dostrzec można płaskorzeźbę Baranka Bożego "strzegącego pieczęci tajemnic Boskich". Nad tabernakulum widnieje płaskorzeźba z postacią Chrystusa Zmartwychwstałego, uzupełniona sylwetkami dwóch strażników Grobu i symbolami aniołków. Po bokach znajdują się dwie płaskorzeźby z postaciami świętych z atrybutami: po lewej św. Piotra z kluczem i św. Marka z księgą, a po prawej św. Pawła z mieczem i św. Łukasza z księgą. Górna część ołtarza pełniła kiedyś funkcję ambony. Obecnie znajduje się tam figura patrona Polski, kościoła i parafii - św. Andrzeja Boboli. W centralnym miejscu kościoła znajduje się stylowy ołtarz i ambona. W prezbiterium znajduje się również zabytkowa chrzcielnica ze sceną chrztu Chrystusa w Jordanie (prawdopodobnie z pocz. XIX w.), wolnostojący krzyż (praca Romana Dworaka z Rawicza, z drugiej połowy lat 90 - tych), dwa okazałe kandelabry i stylowe meble. Na ścianach wiszą dwa obrazy: Matki Bożej Częstochowskiej (kopia obrazu z Jasnej Góry, namalowana przez Antoniego Suchaneckiego z Rawicza w roku 1977) oraz Św. Maksymiliana Marii Kolbego, tego samego malarza, z roku 1983.
Kościół posiada dwa boczne ołtarze: Serca Pana Jezusa i NMP Nieustającej Pomocy oraz 6 stylowych dębowych konfesjonałów. Wnętrze kościoła zdobią obrazy: Miłosierdzia Bożego malowany przez artystkę Barbarę Gogolewską z Poznania, św. Józefa dzieło artysty plastyka Urszuli Pietrzyńskiej - Hoffman z Poznania; obrazy malowane przez Antoniego Suchaneckiego z Rawicza - świętych: Brata Alberta Chmielowskiego, Rafała Kalinowskiego, Teresy i Urszuli Ledóchowskie, Faustyny Kowalskiej, bł. Bpa Michała Kozala (umieszczone na pierwszym balkonie) oraz płaskorzeźby dębowe czterech Ewangelistów wykonane przez artystę rzemieślnika Tomasza Michalika z Rawicza.